Ciąża z zaskoczeniaWszystkie tygodnie ciąży, a jest ich aż 36, są nie tylko czasem, w którym płód rośnie i przygotowuje się, by opuścić w odpowiedniej formie, jako w pełni ukształtowany noworodek, łono matki. Tygodnie ciąży są również dla matki bardzo ważnym okresem, podczas którego może psychicznie przyzwyczaić się, oswoić i przygotować na przyjście dziecka na świat.


Ciąża z zaskoczenia

Foto: emaluszki.pl


Jednak bywają takie przypadki, że kobieta nie ma pojęcia o tym, że jest w ciąży. Niektóre charakterystyczne objawy ciążowe co prawda się pojawiają, ale poza tym nie ma żadnych fizycznych oznak bycia w stanie błogosławionym. Tygodnie ciąży mijają bez powiększania się brzucha, z miesiączką, bez napadów głodu i zachcianek. Nieświadoma niczego matka, gdy przychodzi wreszcie czas rozwiązania, po pierwsze nie zdaje sobie z tego w ogóle sprawy, a po drugie nie jest kompletnie gotowa psychicznie i emocjonalnie. Zdarzały się przypadki, że rodzenie w takich przypadkach było mylone przez nieświadomą niczego matkę z zaparciem, torbielami czy innymi dolegliwościami. To wielki szok, gdy nagle staje się matką osoba, która przez wszystkie tygodnie ciąży nie miała o tym pojęcia. Do tego wiele kobiet nie wiedząc o tym fakcie, pali papierosy, pije alkohol i robi wiele rzeczy, których wiedząc o ciązy nie robiłyby. To kolejne z niebezpieczeństw takiego stanu. Sa to oczywiście przypadki niezwykle rzadkie, jednak zdarzają się. Dlatego nie warto bagatelizować żadnych objawów charakterystycznych dla ciąży. Nawet jeśli jest to tylko podwyższenie wrażliwości na zapachy albo ból piersi. Lepiej udać się do lekarza, bo tygodnie ciąży spędzone w nieświadomości, to najgorsze, co się może kobiecie przytrafić.

1 Odpowiedzi do “Ciąża z zaskoczenia”

  1. BruceLee
    2011-09-27

    Ja mam nadzieję że ciążę będę miała planowaną :) Nie chciałabym na razie żadnej wpadki bo kończę studia, zaczynam karierę zawodową :) Ogółem trzeba obserwować zawsze swój organizm.


Dodaj komentarzCo można zrobić by cieszyć się życiem każdego dnia i uśmiechem oddziaływać na innych? Wszystko zależy od nas samych - dbajmy higienę i zdrowy styl życia, a świat będzie piękniejszy.